Jdi na obsah Jdi na menu
 


Milí čtenáři Božíše!
 
   Přestože jsem Božíš, anebo snad právě proto, věnuji se také hudbě. Jsem natolik instinktivní, že jsem přesvědčen, že zpěv, event. Hra na hudební nástroj, je vpravdě zvířecí projev. Všechna zvířata zpívají při námluvách, a proto si myslím, že zpěv u lidí je pudové jednání pro získání svého protějšku.
  
   Narodil jsem se v roce 1956, tedy v 60. letech mi bylo 4 až 13 let. Podle Kennedyho jsem chtěl být prezidentem, podle Gagarina jsem chtěl být kosmonautem a podle zpěváků 60. let jsem chtěl být zpěvákem. Byl jsem takto zbuntovaný jako každý můj vrstevník. Husákovy děti rády vzpomínají na svoje dětství, já, Novotného dítě, také rád vzpomínám na svoje dětství. Dlel jsem u rádia a poslouchal hudbu 60. let. Jiřího Vašíčka, Rudolfa Cortéze, Rudolfa Pellara a Juditu Čeřovskou. Gottovi, Pilarové a Matuškovi jsem říkal mlaďasové a nebral jsem je příliš vážně. Nejvíc mě zaujal nový zvuk v hudbě, zvuk elektrofonické kytary. První hrál u nás na elektrofonku Karel Duba a já jsem mu propadl. Chtěl jsem umět to co on. Ale můj sen se mi vyplnil až mnohem později. Až v 15 letech mi tatínek koupil kytaru za 145 Kč a já chodil k učiteli na kytaru. Chtěl jsem však umět zpívat jako zpěvák. Trampské písně, zejména Ryvolovky, jsem zpíval stylem Petra Nováka. Ale pouštěl jsem se hlavně do skládání bigbeatovky. Složil jsem jich asi dvacet. Se dvěma jsem se dostal i do rádia s amatérskou soutěží. Kytaru jsem rovněž nezanedbával. Vymyslel jsem šikmou kobylku u kytary, aby se dala naladit, a daroval jsem svůj vynález skladníkovi z Amati Kraslice, který si ho nechal patentovat. Takže lidičky, ty šikmé kobylky u kytary vymyslel Péťa Galajda.
 
   Nejvíce si vážím své písničky Seš mi lhostejná, kterou jsem složil pro Ivanu Borskou. Dokonce došlo i ke vstřícnosti, ale já jsem z toho autobusu nevystoupil. Nevadí. Písničku jsem nahrál na CD ve formátu MP3 a mám ji též na www.freemusic.cz v sekci kapel MP3 pod písmenem P jako kapela Petr Galajda.
 
   Co je pozoruhodné, že jsem 8.3.2005 nahrál svůj recitál v blázinci na kazetu a protože Karel Gott ten den zazpíval z rádia svoji Mariu (čímž myslel asi panenku Marii) k MDŽ, stal jsem se já svými bigbeatovkami aktuálnějším misákem MDŽ. Myslete si tedy, že písnička Seš mi lhostejná je to nejlepší, co kdy mohly ženy slyšet k MDŽ. Píseň je zpívaná z lásky a seje schizofrenii a celibát. A hlavně, je celá moje vlastní. Tak vám, milí čtenáři Božíše, přeji též i příjemný poslech. Božíš tedy také zazpíval a zahrál, a to rozhodujícím způsobem
 
 
 
                                                       Božíš
                                                       Petr Galajda
                                                       U Draháně144/15
                                                        181 00 Praha 8
                                                        Mobil 606 154 992